WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24. 05. 2020 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24. 05. 2020 r.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24. 05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam obraz Chrystusa wstępującego do nieba. Dzisiejsza uroczystość ma rozbudzić w nas pragnienie nieba, ale także zachęcić do tego, byśmy już teraz, dziś, dali się prowadzić Jezusowi. On mocą swojej ofiary krzyżowej oczyszcza nas z grzechu i czyni godnymi życia wiecznego. Bez Niego nie weszlibyśmy tam nigdy. Jednak nawet On nie wprowadzi nas do nieba na siłę, bez naszej dobrej woli i współpracy.

2. Wg wytycznych rządu w świątyni podczas Mszy przebywać może jedynie 1 osoba na 10 m2, a ponieważ nasza świątynia ma około 150 m2, dlatego może uczestniczyć 15 osób. Każdy z uczestników liturgii zobowiązany jest do zakrycia nosa i ust. Informujemy, że za pomocą kanału internetowego Youtube można uczestniczyć w nabożeństwach majowych o 17.30 i we Mszach o godzinie 1800, z naszej świątyni.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri, Kapłana, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy, natomiast następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Trwa miesiąc maj, a w nim nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele po Mszy o godzinie 1600.

5. Powoli dobiega końca okres wielkanocny dlatego przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

6. W najbliższy wtorek przypada Dzień Matki. Otoczmy tego dnia modlitwą wszystkie nasze mamy prosząc o szczęście wieczne dla zmarłych i o wszelkie potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla żyjących.

7. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecając dostępny u nas Tygodnik Niedziela, a w nim wiele ciekawych treści, np. o matkach ukazanych w Biblii oraz o współczesnych mamach widzianych oczyma dzieci.