VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17. 05. 2020 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17. 05. 2020 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17. 05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia dzisiejszej 6 niedzieli wielkanocnej, przedstawia nam temat pojednania w Duchu Świętym. Nowy Pocieszyciel, dany ludziom, jest Duchem miłości Ojca i Syna, którzy tak bardzo się miłują, że aż są jednym Bogiem. Niepojęta tajemnica Trójcy Świętej odsłania nam siłę miłości między osobami. Ona ma władzę zjednać każdego i wszystkich ze sobą. W istocie, każda miłość na różnych stopniach, jednoczy ludzi.

2. Wg wytycznych rządu w świątyni podczas Mszy przebywać może jedynie 1 osoba na 10 m2, a ponieważ nasza świątynia ma około 150 m2, dlatego może uczestniczyć 15 osób. Każdy z uczestników liturgii zobowiązany jest do zakrycia nosa i ust. Informujemy, że za pomocą kanału internetowego Youtube można uczestniczyć w nabożeństwach majowych o 17.30 i we Mszach o godzinie 1800, z naszej świątyni.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, Zakonnika, w środę święto św. Bernardyna ze Sieny, Kapłana, w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu, a następną Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Trwa miesiąc maj, a w nim nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele po Mszy o godzinie 1600.

5. Powoli dobiega końca okres wielkanocny dlatego przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

6. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.”

Serdecznie zachęcamy do oglądania.

7. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecając dostępny u nas Tygodnik Niedziela, a w nim wiele ciekawych treści, np. świadectwa o św. Janie Pawle II.