ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31. 05. 2020 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31. 05. 2020 r.

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31. 05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Duch Święty – Nowe Życie w Chrystusie – był celem całej działalności Chrystusa. Zgodnie z obietnicą, po wywyższeniu Chrystusa na drzewie krzyża, gdy dostęp do Ojca został otwarty, a dziecięctwo Boże stało się rzeczywistością, posłany zostaje Duch Ojca i Syna, by prowadził dalej dzieło Jezusa.

2. Rząd polski zdjął zakazy co do ograniczenia liczby wiernych w świątyni na Mszy Świętej. Należy jednak pamiętać, że nie zniesiono nakazu używania maseczek. Decyzją Abpa Wacława Depo została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Wyjątkiem są ludzie starsi, zainfekowani i bojaźliwi.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w środę wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Świętego Bonifacego, Biskupa i Męczennika.

4. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres wielkanocny, ale czas na spowiedź wielkanocną został przedłożony do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która przypada w następną niedzielę. Warto dopełnić obowiązku jeśli ktoś jeszcze nie zdążył.

5. Kończymy dzisiaj miesiąc maj, a z nim nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, a od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane w naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele po Mszy o godzinie 1600.

6. Jutro, 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, polecajmy więc tego dnia Panu Bogu wszystkie dzieci.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy o 1800 modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych, w piątek w intencjach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę od 1700 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecając dostępny u nas Tygodnik Niedziela, a w nim wiele ciekawych treści, np. o darach Ducha Świętego i jak je należy rozumieć.

9. Od czerwca wznawia swoją działalność nasza parafialna biblioteka.

10. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.