IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03. 05. 2020 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03. 05. 2020 r.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03. 05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uderzająca w dzisiejszym opisie ewangelicznym jest czułość relacji Jezusa i tych, którzy w Niego wierzą, oraz ich niesamowita wzajemna bliskość. Woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają” – można to czytać raz, drugi, trzeci… za każdym razem z wielkim wzruszeniem. Bo dobrze wiemy, że to my jesteśmy tymi owcami, które Jezus chce prowadzić, które znają Jego głos. Jakże bliscy jesteśmy Jezusowi – On zna nasze imiona, zna nas osobiście, zależy mu nas. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca dlatego podziękujmy Panu Jezusowi za tę bliskość podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Według wytycznych rządu w świątyni podczas Mszy przebywać może jedynie 1 osoba na 15 m2, a ponieważ nasza świątynia ma około 150 m2, dlatego może uczestniczyć 10 oób. Każdy z uczestników liturgii zobowiązany jest do zakrycia nosa i ust. Informujemy, że za pomocą kanału internetowego Youtube można uczestniczyć w nabożeństwach majowych o 17.30 i we Mszach o godzinie 1800, z naszej świątyni.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, Męczennika, w środę święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów, w piątek Uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

4. Trwa miesiąc maj, a w nim nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele po Mszy o godzinie 1600.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca dlatego podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych.

6. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecając dostępny u nas Tygodnik Niedziela, a w nim wiele ciekawych treści, np. o starciu Kościoła z koronawirusem i podejściu do kapłanów na oddziałach szpitalnych. Jest również dostępny nowy numer gazetki parafialnej.