OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zw. Dzisiejsza niedziela niesie nam przesłanie, aby „Ewangeliczny kąkol” nie zniszczył w nas zasianego dobra. Prośmy Boga o pomoc w obronie zasianej w nas Łaski Uświęcającej.

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła; we środę św. Marii Magdaleny; we czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.

  1. Obecną niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, 1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechanych kilometrów. To co roczna akcja agendy misyjnej „Miva Polska” na środki transportu dla misjonarzy. Bardzo prosimy o przyłączenie się do tej pięknej akcji. Bardzo dziękujemy za każdy przejaw życzliwości misyjnej. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Ofiary na środki transportu dla misjonarzy możemy składać do skarbonki misyjnej. Pod chórem można sobie nabyć obrazki po 20 i 50 groszy i breloczki po 3 zł ze św. Krzysztofem 2 rodzaje.

4. Do nabycia jest nowy Tygodnik Niedziela a w nim między innymi artykuły: „Dlaczego wierzącym jest łatwiej”;, „Jakie są przejawy zła w naszych czasach? Papież Franciszek odpowiada”; ”Naznaczona krzyżem” i wiele innych artykułów.

5. Paniom, które sprzątają i dekorują kościół składamy serdeczne Bóg zapłać, niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami na każdy dzień.

6. Mimo wakacji bardzo prosimy o korzystanie z naszej biblioteki parafialnej.