OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą. Często chrześcijanie zapominają o prawdziwym skarbie, jakim jest życie wieczne w Królestwie Chrystusa. Chrystus nam przypomina, że warto zainwestować w skarby ukryte przed naszymi oczami.

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: we środę – św. Marty, w piątek – św. Ignacego z Loyoli prezbitera, w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

  1. Obecną niedzielą zakończymy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, 1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechanych kilometrów. To, co roczna akcja agendy misyjnej „Miva Polska” na środki transportu dla misjonarzy. Bardzo prosimy o przyłączenie się do tej pięknej akcji. Bardzo dziękujemy za każdy przejaw życzliwości misyjnej. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Ofiary na środki transportu dla misjonarzy możemy składać do skarbonki misyjnej, która jest pod chórem. Z bocznej ławeczki koło konfesjonału, można nabyć obrazki po 20 i 50 groszy i 2 rodzaje breloczków po 3 zł ze św. Krzysztofem oraz kalendarze na przyszły rok.

  1. DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE OSOBY:

TOMASZ PIOTR SZTROBEL – zamieszkały ul. Ceglana 9, parafia tutejsza

RENATA MARTA BORCZYK – zamieszkała ul. Żywopłotowa 28/17, parafia

pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Częstochowie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy w/w osobami do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

5. Do nabycia jest nowy Tygodnik Niedziela a w nim między innymi artykuły: „Do zobaczenia w Domu Ojca” – sylwetka kard. Zenona Grocholewskiego; „O co chodzi z kartą rodzin”, „Wiara na medal” i wiele innych artykułów.

6. Paniom, które sprzątają i dekorują kościół składamy serdeczne Bóg zapłać, niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami na każdy dzień.

7. Mimo wakacji bardzo prosimy o korzystanie z naszej biblioteki parafialnej.