OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  Wniebowstąpienie Pana Jezusa –16.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pana Jezusa –16.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pana Jezusa –16.05.2021 r.

………………………………………………………………………………………………………………

1. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Były one zorganizowane z myślą o wszystkich parafianach, w celu pogłębienia wiary. Dziękujemy, tym parafianom, którzy uczestniczyli w spotkaniach. Frekwencja była porażająca – około 10 osób. Świadczy to o tym jaka jest nasza wiara, oraz o tym „jak bardzo” nam zależy na zbawieniu.

2. Przypominamy, że w czasie wieczornych nabożeństw odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o udział we wspólnej modlitwie. Przypominamy, że młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w tej Nowennie.

Przypominamy również, że nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach.

3. We wtorek szósty dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Nowenna jest odprawiana we wtorki, po wieczornej Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to szczególnie ważny dzień – wtedy to rozpoczął działalność apostolską Kościół założony przez Chrystusa.

5. Pragniemy poinformować, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, dla dzieci z naszej parafii, odbędzie się 30 maja, na Mszy Świętej, o godz. 1200.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Niedziela”. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

7. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – św. Paschalisa Baylon, zakonnika,

– we wtorek – św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,

w czwartek – św. Bernardyna ze Sienny, kapłana.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk NOCUŃ, kawaler, parafia tutejsza, oraz Justyna MOCHOCKA, panna, parafia św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Zapowiedź pierwsza.

Mariusz SOLAK, kawaler, parafia tutejsza, oraz Magdalena BIELAWSKA, panna, parafia Niepokalanego Serca NMP w Częstochowie. Zapowiedź pierwsza.

Kto wie o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie

w kancelarii parafialnej.