OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06 Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06 Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021 r.

………………………………………………………………………………………………………………

1. Witamy w naszej wspólnocie Pana Benona Wylegałę, generalnego konsultora Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II, oraz założyciel Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny, który po Mszy Świętej skieruje do nas słowo zachęty do udziału w Rekolekcjach.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie liczymy na obecność dzieci i młodzieży.

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają tzw. DNI KRZYŻOWE.

W te dni w szczególny sposób będziemy się modlić o urodzaje błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników, sadowników i ogrodników, oraz za ludzi głodujących.

4. We wtorek piąty dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. Nowenna jest odprawiana we wtorki, po wieczornej Mszy Świętej.

5. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana po wieczornej Mszy Świętej. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w tej Nowennie. Natomiast w sobotę od godz. 1500 odbędzie się egzamin dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

6. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Niedziela”. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

8. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w środę – św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana,

– w czwartek – NMP z Fatimy,

– w piątek – Święto św. Macieja, Apostoła,

– w sobotę – św. Małgorzaty z Kortony,

– w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adrian CYRAN, parafia Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie, oraz Sylwia SKASZCZYK, parafia tutejsza. Zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest

o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.