OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 R.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów i Matkę Najświętszą. Dla nas wierzących jest to bardzo ważne wydarzenie zbawcze, gdyż w tym dniu rozpoczął działalność apostolską Kościół założony przez Chrystusa. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt poświęcony NMP – Matce Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1800.

2. We wtorek siódmy dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Nowenna jest odprawiana we wtorki, po wieczornej Mszy Świętej.

3. W środę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach zarówno żyjących, jak również o zmarłych. Niech Pan im wynagrodzi za trud naszego wychowania.

4. W piątek przypada 40 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia – Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oczekując na Jego beatyfikację, uczmy się od niego zawierzenia swego życia Matce Bożej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego, powinien to uczynić w najbliższym tygodniu.

6. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na tą uroczystość wszystkich parafian, oraz prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci. Spowiedź dzieci, rodzin i chrzestnych w sobotę od godz. 1000.

7. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę, 6 czerwca dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, na Mszy Świętej o godz. 1200 przeżyją pierwszą rocznicę spotkania z Jezusem w Eucharystii. Próba i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę, 5 czerwca, o godz. 1000.

8. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Niedziela”. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

10. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła,

– w środę – św. Filipa Nereusza, kapłana,

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk NOCUŃ, kawaler, parafia tutejsza, oraz Justyna MOCHOCKA, panna, parafia

św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Zapowiedź druga.

Mariusz SOLAK, kawaler, parafia tutejsza, oraz Magdalena BIELAWSKA, panna, parafia Niepokalanego Serca NMP w Częstochowie. Zapowiedź druga.

Kto wie o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie

w kancelarii parafialnej.