OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego, powinien to uczynić dzisiaj.

Na Sumie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, aby to pierwsze spotkanie z Chrystusem zaowocowało w ich dalszym życiu. Przez najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 1800 w strojach komunijnych.

2. Jutro zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękujemy tym wiernym, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach i życzymy im opieki Matki Najświętszej.

3. We wtorek rozpoczniemy odprawianie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa będą odprawiane o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

4. Również we wtorek przypada Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu nie tylko o naszych dzieciach, ale również o dzieciach skrzywdzonych przez los: z domów Opieki Społecznej, chorych, kalekich, z rozbitych rodzin, cierpiących, głodnych itp. Otoczmy ich w tym dniu szczerą modlitwą.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 930. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, na godz. 1700.

Przypominamy, że codziennie o godz. 1700 w dni powszednie, a w niedzielę i święta, o godz. 1530, odmawiamy w intencji naszej parafii cząstkę różańca. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 800, 1000 1200 i 1600. Po Mszy Świętej, o godz. 1600 odbędzie się procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o udział w procesji: Liturgiczną Służbę Ołtarza, asystę procesyjną – panów do baldachimu, panie do feretronów, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów.

7. W przyszłą niedzielę, dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, na Mszy Świętej o godz. 1200 przeżyją pierwszą rocznicę spotkania z Jezusem w Eucharystii. Próba i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę, o godz. 1000.

8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP,

– we wtorek – św. Justyna, męczennika,

– w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.