OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  5 Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

………………………………………………………………………………………………………………

1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

2. Również dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii.

3. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, oraz patronki naszej Archidiecezji. Jest to także dzień modlitwy za Polonię, oraz święto narodowe Konstytucji 3-go Maja. Msze Święte w naszym kościele odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę. Prosimy o wywieszenie flag narodowych i maryjnych.

4. We wtorek czwarty dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. Nowenna jest odprawiana przez dziewięć wtorków, po wieczornej Mszy Świętej.

5. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie liczymy na obecność dzieci i młodzieży.

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek

i pierwszy piątek miesiąca maja. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 930.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszym kościele filmowe rekolekcje ewangelizacyjne, które przeprowadzi Pan Benon Wylegała, generalny konsultor Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciel Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym ważnym dla parafii wydarzeniu.

8. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika Niedziela. Prasa katolicka

i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

10. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 

– w poniedziałek – Uroczystość MNP Królowej Polski,

– we wtorek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników,

– w czwartek – Święto Świętych Apostołów: Jakuba i Filipa,

– w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adrian CYRAN, parafia Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie, oraz Sylwia SKASZCZYK, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza. Kto wie

o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.