XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 10. 2019 R.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 10. 2019 R. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 10. 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłą.

  2. Trwa miesiąc październik poświęcony wspólnej modlitwie różańcowej. Uczmy się wartości różańca poprzez wspólne odmawianie w świątyni każdego dnia o godzinie 17.30 a w Niedziele po Mszy o godzinie 16.00.

  3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika, w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Piotra z Alcantary, Kapłana.

  4. 15 października 2019 r. zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka, czy to przed, czy po przyjściu na świat, w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dziecka. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia. Spotkanie modlitewne odbędzie się w sanktuarium świętego Józefa. Program obejmuje o 17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie, o 18.00 Eucharystię, o 18:45 świadectwo rodziców po stracie dziecka. Całość zakończy adoracja, podczas której każdy rodzic będzie mógł zapalić, przy ołtarzu Światełko pamięci symbolizujące jego utracone dziecko.

  5. Zbliża się miesiąc listopad, w czasie którego modlić się będziemy za naszych zmarłych polecając ich w wypominkach. Kartki na wypominki można pobierać pod chórem, a następnie składać je w zakrystii. Prosimy na kartce zaznaczyć czy to na wypominki listopadowe, czy na roczne, a te które na roczne to prosimy podać, na którą godzinę, czy przed Mszą o 8.00 czy przed Mszą o 12.00.

  6. Zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, między innymi o tym czy i jak katolik powinien uczestniczyć w życiu publicznym i brać udział w wyborach politycznych, a także o Prymasie Tysiąclecia, Kardynale Stefanie Wyszyńskim, który został ogłoszony błogosławionym i jego nauczaniu jak kochać Boga i Polskę. Jest też dostępny nowy numer Gazetki Parafialnej. Z przyczyn technicznych w pomniejszeniu i z mniejszym drukiem, ale to tytko wyjątkowo ten numer.

  7. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.