XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 09. 2019 R.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 09. 2019 R.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 09. 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 24 niedzielę zwykłą, która obchodzona jest również jako Dzień Środków Społecznego Przekazu, polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

  1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania, czyli dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać w poniedziałek wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, we wtorek święto Stygmatów św. Ojca Franciszka, w środę Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i Młodzieży, w czwartek wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, Kapłana, w piątek wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

  1. Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa Pana, dlatego zachęcamy naszych zacnych Parafian do pogłębiania relacji z Panem Jezusem poprzez udział w grupach czy wspólnotach działających przy naszej świątyni. Pragnących pogłębić swoją modlitwę zachęcamy do włączenia się do Żywego Różańca, tych co chcieliby prowadzić życie Ewangeliczne zachęcamy do wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, panów zapraszamy do wspólnoty Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy do wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej i Oazy Dzieci Bożych, natomiast chłopców w każdym wieku zapraszamy do bycia Ministrantem. Spotkanie z ministrantami odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14.00.

  1. Zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści. W najbliższą sobotę odbędzie się XXIII Pielgrzymka Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego Niedziela na Jasną Górę. Zaproszeni do udziału są wszyscy chętni.

  1. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.