OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021 r.

…………………………………………………………………………………………………………..

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy okazji poświecenia pojazdów będą zbierane ofiary, które zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po porannej Mszy Świętej, zmiana tajemnic różańcowych.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę, aby przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn abstynencji, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

4. Przypominamy, że codziennie, w dni powszednie, o godz. 1730, a w niedzielę i święta, o godz. 1530, odmawiamy w intencji naszej parafii cząstkę Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. Przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego znajduje się księga: »DZIEŁO DUCHOWEJ POMOCY« naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do tej księgi, aby uprosić u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii.

6. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: »BÓG ZAPŁAĆ!«

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika »NIEDZIELA«. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem. W szczególny sposób polecamy książkę »WSZYSTKO O PRYMASIE TYSIĄCLECIA« wydaną z okazji zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Książkę można nabyć za dowolną ofiarę.

8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Jest to zarazem dzień wdzięczności rodzicom i dziatkom, oraz wszystkim osobą w podeszłym wieku. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– w czwartek – św. Marty,

– w sobotę – św. Ignacego Loyoli, kapłana.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin MERMER, parafia tutejsza, oraz Sylwia TOMCZYK, parafia św. Mikołaja w Truskolasach. Zapowiedź pierwsza. Kto wie

o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.