OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 r.

…………………………………………………………………………………………………………..

1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po porannej Mszy Świętej, zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecamy w modlitwie Panu Bogu poległych i pomordowanych w Powstaniu i za naszą Ojczyznę.

3. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę, aby przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn abstynencji, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: pierwszy czwartek, piątek i sobota. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 930. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, na godz. 1700.

5. Przypominamy, że codziennie, w dni powszednie, o godz. 1730, a w niedzielę i święta, o godz. 1530, odmawiamy w intencji naszej parafii cząstkę Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. Przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego znajduje się księga: »DZIEŁO DUCHOWEJ POMOCY« naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do tej księgi, aby uprosić u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii.

7. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: »BÓG ZAPŁAĆ!«

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika »NIEDZIELA«. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem. W szczególny sposób polecamy książkę »WSZYSTKO O PRYMASIE TYSIĄCLECIA« wydaną z okazji zbilżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Książkę można nabyć za dowolną ofiarę.

9. Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę, przy poświęceniu pojazdów zebraliśmy 870 zł. Pieniądze te przekazane zostały na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie, w imieniu misjonarzy: »BÓG ZAPŁAĆ!«

10. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– w poniedziałek Święto NMP Anielskiej z Porciunkuli. W tym dniu można uzyskać

w naszym kościele odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

– w środę – św. Jana Marii Vianneya, kapłana i patrona proboszczów,

– w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego.

11. Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin MERMER, parafia tutejsza, oraz Sylwia TOMCZYK, parafia św. Mikołaja w Truskolasach. Zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach pomiędzy tymi narzeczonymi proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.