OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy 16 niedzielę zwykłą.

 2. Przypominamy, że codziennie, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta, o godz. 15.30 modlimy się w intencji naszej parafii cząstką Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 3. Przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego znajduje się księga: „DZIEŁO DUCHOWEJ POMOCY” naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do tej księgi, aby uprosić u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii.

 4. Dziękujemy Paniom, które posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy modlą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: „BÓG ZAPŁAĆ!”

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika NIEDZIELA. Dzisiaj znajdziemy w tygodniku całą stronę poświęconą naszej parafii. Jest to wspomnienie z naszej uroczystości odpustowej połączonej z sakramentem bierzmowania. Polecamy ten numer szczególnie młodzieży bierzmowanej i ich rodzinom, chociażby jako pamiątka z tego wydarzenia. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem. Polecamy książkę „WSZYSTKO O PRYMASIE TYSIĄCLECIA” wydaną z okazji zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Książkę można nabyć za dowolną ofiarę.

 6. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:

  – dzisiaj święto św. Szymona z Lipnicy naszego współbrata z zakonie

  – we środę wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła

  – we czwartek święto św. Marii Magdaleny

  – w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

  – w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy

  w przyszłą niedzielę patrona kierowców św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy