XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06. 10. 2019 R.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06. 10. 2019 R.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06. 10. 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś 27 niedzielę zwykłą, a zarazem pierwszą Niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  2. Rozpoczął się kolejny już w naszym życiu październik. W kościołach odprawiane są nabożeństwa różańcowe, ponownie więc dostajemy szansę i zaproszenie do wspólnej, wielbiącej Maryję i Boga, modlitwy. Różaniec powinien stać się naszą codziennością, wtopić się w rzeczywistość. Październik ma nam jedynie przypomnieć o wartości przesuwanych paciorków oraz zgromadzić na wspólnej modlitwie w kościołach i domach. Różaniec nie jest czymś martwym, wielu ludzi odnajduje w nim życie, mówią, że to modlitwa pulsująca miłością, dająca radość, niosąca ukojenie. Uczmy się jego wartości poprzez wspólne odmawianie w świątyni każdego dnia o godzinie 17.30 a w Niedziele po mszy o godzinie 16.00.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  2. 15 października 2019 r. zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka, czy to przed, czy po przyjściu na świat, w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dziecka. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia. Spotkanie modlitewne odbędzie się w sanktuarium świętego Józefa. Program obejmuje o 17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie, o 18.00 Eucharystię, o 18:45 świadectwo rodziców po stracie dziecka. Całość zakończy adoracja, podczas której każdy rodzic będzie mógł zapalić, przy ołtarzu Światełko pamięci symbolizujące jego utracone dziecko.

  3. Zbliża się miesiąc listopad, w czasie którego modlić się będziemy za naszych zmarłych polecając ich w wypominkach. Kartki na wypominki można pobierać pod chórem, a następnie składać je w zakrystii. Prosimy na kartce zaznaczyć czy to na wypominki listopadowe, czy na roczne, a te które na roczne to prosimy podać, na którą godzinę, czy przed Mszą o 8.00 czy przed Mszą o 12.00.

  4. Zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, między innymi o potędze Różańca.

  5. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.