OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  04 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

04 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

………………………………………………………………………………………………………………

1. Dzisiejsza niedziela jest zwaną „Niedzielą Dobrego Pasterza”. W całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, aby nie brakowało w Kościele dobrych i świętych kapłanów. W tych intencjach modlimy się w naszym kościele przez cały tydzień.

2. We wtorek piąty dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. Nowenna jest odprawiana przez dziewięć wtorków, po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy o udział we wspólnej modlitwie.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele o godz. 1730, a niedzielę i święta o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie liczymy na obecność dzieci i młodzieży.

4. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. Niech dobry Bóg udzieli Wam obficie potrzebnych łask za troskę o Jego dom, a my składamy w imieniu całej parafii serdeczne podziękowanie.

5. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli,

– w czwartek – św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana,

– w piątek – NMP z Fatimy,

– w sobotę – Święto św. Macieja, Apostoła.