OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 VIII – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 VIII – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 VIII – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą.

  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: we czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

  3. Dzisiaj na SUMIE o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie o. Emanuela Nowaka na urząd proboszcza naszej parafii. Nowy ojciec proboszcz w zakonie jest 41 lat, a w kapłaństwie 35. Otoczmy nowego ojca proboszcza naszą serdeczną modlitwą.

  4. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie w przyszłą niedzielę 6 września. Msza święta o godz. 10.00 a następnie spotkanie z ojcem proboszczem Emanuelem, czas na przygotowanie jest krótki, obecność obowiązkowa.

  5. Informujemy rodziców i uczniów związanych ze szkołą podstawową nr 22, że lekcje religii będzie prowadziła nowa katechetka, pani Karolczyk Karolina.

  6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: pierwszy czwartek miesiąca i Msza św. wieczorna o powołania, w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.30, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i oddanie Parafii pod opiekę Serca Jezusa, w sobotę o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

  7. Do nabycia jest nowy Tygodnik Niedziela, a w nim między innymi artykuły: „Trzej wielcy Kościoła i Solidarności”, ”Mądrość – szukanie prawdy”, „Dla kogo szczepionka”, „Mocarze ambon” i wiele innych artykułów. Zachęcamy także do lektury Gazetki Parafialnej.

  8. Paniom, które sprzątają i dekorują kościół składamy serdeczne Bóg zapłać, niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami na każdy dzień.

  9. Mimo wakacji bardzo prosimy o korzystanie z naszej biblioteki parafialnej.