OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

…………………………………………………………………………………………………….

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. Kościół w tych dniach modli się w intencji Misji, misjonarzy, oraz o powołania misyjne. W naszej świątyni będziemy polecać te intencje w czasie Różańca i wieczornych nabożeństw. Pod chórem są „Kalendarze misyjne”, które można nabyć za dowolną ofiarę. Ofiary za kalendarze i na cele misyjne należy składać do skarbony misyjnej.

2. W przyszłą niedzielę zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo różańcowe. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach i życzymy opieki Matki Bożej. Zachęcamy do odmawiania różańca w gronie rodziny lub indywidualnie.

3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki miesięczne – za te dusze będziemy się modlić przez cały listopad, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną; oraz na wypominki roczne – za te dusze będziemy się modlić we wszystkie niedziele, przez cały rok, od Adwentu. Wypominki czytelnie napisane prosimy składać w zakrystii.

4. Przypominamy, że14 listopada br. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Nasza parafia włącza się w akcję pomocy ubogim. Potrzebne są nowe – męskie i damskie, ciepłe skarpety i rękawiczki. Zebrane rzeczy będą przekazane ubogim podczas specjalnie przygotowanego dla nich spotkania, na Dolinie Miłosierdzia. Rzeczy te można składać do kosza pod chórem.

5. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: »BÓG ZAPŁAĆ!«

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika »NIEDZIELA«. Polecamy książkę: »WSZYSTKO O RÓŻAŃCU«. Książkę można nabyć z dowolną ofiarę. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

7. Przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego wystawiona jest księga: »DZIEŁO DUCHOWEJ POMOCY« dla naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do tej księgi, aby uprosić u Boga potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.

8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– w czwartek – Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów,

– w piątek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.