OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VIII – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VIII – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 VIII – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą. Dzisiaj w osobie św. Piotra zdajemy egzamin z pytania „za kogo ludzie uważają Chrystusa”. Czy Jezus może użyć mnie jako dobrego kamienia, skały do budowania SWOJEGO KOŚCIOŁA”?

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła; we wtorek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona III Zakonu Franciszkańskiego; we środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w czwartek wspomnienie św. Moniki; w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W przyszłą niedzielę na SUMIE o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie o. Emanuela Nowaka na urząd proboszcza naszej parafii. Nowy o. proboszcz w zakonie jest 41 lat a w kapłaństwie 35. Otoczmy nowego o. proboszcza naszą modlitwą.

4. Za dwa tygodnie w pierwszą niedzielę września odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

5. Do nabycia jest nowy Tygodnik Niedziela a w nim między innymi artykuły: „Polski charyzmat Maryjny”, „Gdybyś naprawdę uwierzył”, „Najlepiej zacząć od kołyski”; „Inne niż zwykle” – o tegorocznych pielgrzymkach do sanktuariów, oraz wiele innych artykułów.

6. Paniom, które sprzątają i dekorują kościół składamy serdeczne Bóg zapłać, niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami na każdy dzień.

7. Mimo wakacji bardzo prosimy o korzystanie z naszej biblioteki parafialnej.