OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI  29 Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI 29 Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

29 Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

…………………………………………………………………………………………………….

1. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień, ten jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w dziejach naszej Ojczyzny swoją postawą dawali wyraz niezłomnej wiary w Jezusa Chrystusa, oraz niezłomnej postawy patriotycznej.

2. Przyszła niedziela będzie przeżywana w całym Kościele, jako Niedziela Misyjna. Prosimy o modlitwę za misje i misjonarzy, a zwłaszcza misjonarzy z naszej Prowincji Zakonnej. W przyszłą niedzielę ofiary składane, na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby misji.

3. Przypominamy, że w naszym kościele odprawiamy nabożeństwa różańcowe o godz. 1730, a w niedzielę, po Mszy Świętej, którą odprawiamy o godz. 1600. Zachęcamy wszystkich do odmawiania Różańca. Przypominamy, że za odmówienie jednej cząstki Różańca we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: »BÓG ZAPŁAĆ!«

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika »NIEDZIELA«. Polecamy książkę: »WSZYSTKO O RÓŻAŃCU«. Książkę można nabyć z dowolną ofiarę. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

6. Przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego wystawiona jest księga: »DZIEŁO DUCHOWEJ POMOCY« dla naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do tej księgi, aby uprosić u Boga potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Przyjmujemy wypominki miesięczne. Za te dusze będziemy się modlić przez cały listopad, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną: oraz na wypominki roczne. Za te dusze będziemy się modlić we wszystkie niedziele, przez cały rok, od stycznia. Wypominki czytelnie napisane prosimy składać w zakrystii.

8. 14 listopada br. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Nasza parafia włącza się w akcję pomocy ubogim. Potrzebne są nowe – męskie i damskie, ciepłe skarpety i rękawiczki. Zebrane rzeczy będą przekazane ubogim podczas specjalnie przygotowanego dla nich spotkania, na Dolinie Miłosierdzia. Rzeczy te można przynosić do zakrystii, lub przy furcie klasztornej do dnia 13 listopada.

9. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

– w poniedziałek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.

– we wtorek – św. Piotra z Alkantary, kapłana.

– w środę – św. Jana Kantego, kapłana –patrona profesorów, nauczycieli i studentów.

– w czwartek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

– w piątek – św. Jana Pawła II, papieża Polaka.

– w sobotę – Święto św. Jana Kapistrana, Założyciela naszej Prowincji.