NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12. 04. 2020 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12. 04. 2020 r.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12. 04. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest najważniejszym świętem w roku liturgicznym. Mimo trudnego czasu epidemii zechciejmy przeżyć chrześcijańską radość, bo Chrystus zmartwychwstał, pokonał śmierć, pokonał grzech, choroby i wszelkie nieszczęścia, niech wiara w ten fakt będzie źródłem naszej radości.

2. W związku z epidemią, odpowiadając na apele ze strony władz państwowych i medycznych zalecamy, by dochować postanowień rządu i wytycznych KEP, dlatego zachęcamy wiernych do korzystania z mediów w celu łączenia się z innymi wiernymi w modlitwie. Wg wytycznych rządu w świątyni podczas Mszy przebywać może jedynie 5 osób, dlatego dajmy pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje na dany termin. Informujemy, że za pomocą kanału internetowego Youtube można uczestniczyć w Mszach o godzinie 1800, z naszej świątyni.

3. Do następnej Niedzieli trwa Oktawa Zmartwychwstania, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W następną Niedzielę z racji Święta Miłosierdzia Bożego zostanie sprawowana w naszej świątyni dodatkowa Msza Święta o godzinie 1500.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedziela zawiera dzisiaj wiele ciekawych treści, m.in. artykuł „Jak wyglądał Pan Jezusporuszający temat tego co w Nim pociągało ludzi.

6. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.