NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 05. 04. 2020 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 05. 04. 2020 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA 05. 04. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną tradycyjnie Niedzielą Palmową, ze względu na obrzęd poświęcenia palm przypominający uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie tłum ścielił pod nogi osiołka płaszcze i gałązki palmowe skandując uroczyste powitanie „Hosanna Synowi Dawidowemu”. A kilka dni później ten sam tłum krzyczał „ukrzyżuj Go” o czym przypomniał nam opis męki Pańskiej. Rozpoczynamy dzisiaj Wielki Tydzień.

2. W związku z epidemią, odpowiadając na apele ze strony władz państwowych i medycznych zalecamy, by dochować postanowień rządu i wytycznych KEP, dlatego zachęcamy wiernych do korzystania z mediów w celu łączenia się z innymi wiernymi w modlitwie. Wg wytycznych rządu w świątyni podczas Mszy przebywać może jedynie 5 osób, dlatego dajmy pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje na dany termin.

3. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać w naszej świątyni ze spowiedzi wielkanocnej informujemy, że podejmujemy dyżury w konfesjonale, codziennie w godzinach od 900 do 1000 oraz od 1630 do 1800. W Niedzielę natomiast podczas Mszy Świętych.

4. W najbliższy czwartek rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego i chociaż nie możemy wziąć udziału osobiście w tych uroczystościach to jednak zechciejmy przeżyć jak najlepiej te święte dni, dziękując Panu Bogu za Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa, oraz za sakramenty Eucharystii, Kapłaństwa i Chrztu Świętego, które są nam tak bardzo potrzebne do pełnego duchowego rozwoju.

5. Zgodnie z wytycznymi KEP i naszego Arcypasterza poświęcenie pokarmów w świątyni nie będzie dokonywane. Posiłki należy pobłogosławić w gronie rodzinnym formułą błogosławieństwa jak została dostarczona do naszych domów lub skrzynek pocztowych.

6. W zakrystii są do nabycia w cenie 6 złotych paschaliki Caritas w ramach wsparcia dzieł charytatywnych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny w cenie 6 złotych Tygodnik Katolicki Niedziela zawiera dzisiaj wiele ciekawych treści, m.in. artykuł „Msza Święta krok po kroku” pomagający zrozumieć symbole, znaki, gesty i postawy wykorzystywane we Mszy Świętej, by jeszcze owocniej w niej uczestniczyć, by nie tylko oglądać Eucharystię, ale móc ją dogłębnie przeżywać.

8. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitością błogosławieństwa i łaski.