III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 roku

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 roku

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Obchodzimy dzisiaj 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Niedziela ta obchodzona jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Życia.

  2. Z racji Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich naszych parafian i sympatyków do udziału w nabożeństwach pasyjnych Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17.30, a w każdą Niedzielę o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Po Mszy o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

  4. Natomiast podczas Mszy o godzinie 12.00 odbędzie się przyjęcie do nowicjatu sióstr z FZŚ, które odbyły okres formacji wstępnej zwany postulatem.

  5. 25 marca czyli jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest również dniem świętości życia. Podczas Mszy wieczornej będzie możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy wszystkich chętnych by włączyć się w to dzieło na Eucharystię o godzinie 18 i prosimy by przynieść ze sobą świece.

  6. Zachęcamy również czytania dostępnego w cenie 5 złotych Tygodnika Katolickiego Niedziela. Można w nim znaleźć wiele ciekawych artykułów, np. właściwą relację o podejściu Polaków do ochrony życia ludzkiego, relację z rejsu Daru Młodzieży dookoła świata, prawdziwa relacja o upadku rzędu Jana Olszewskiego jak również artykuł z racji przypadającego we wtorek Dnia modlitw za więźniów o życiu za kratami.

  7. Paniom, które dbają o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.