I NIEDZIELA Adwentu – 01. 12. 2019 R.    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu   2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, przygotowanie do przeżywania pamiątki kolejnej rocznicy Jego narodzenia w Betlejem, jak również świadome przeżywanie każdego dnia w oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. W lepszym przeżywaniu Adwentu pomogą nam Msze Święte Roratnie, które będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 6.30.   3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.   4. Dostępne są świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 7, a duże w cenie 15 złotych.   5. Dzieci ze Wspólnoty Dzieci Bożych działającej przy naszej świątyni przygotowały kartki i ozdoby świąteczne, które można oglądać pod chórem na stoliku i nabywać. Dochód jaki zostanie zebrany przekazany będzie cegiełką na rozwój naszej Biblioteki Parafialnej.   6. Następna Niedziela jest Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jest świętem patronalnym prowincji OO. Bernardynów. Uroczysta Msza św. będzie o godz.16.00, po niej zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, a następnie występ scholi – Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy także po każdej Mszy św. do kawiarenki. Będą ciasta, kawa, herbata.   7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. P czwartek podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych, w piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.30, a wieczorem po Mszy Adoracja wynagradzająca NSPJ, a sobotę o godzinie 17.00 Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.   8. Franciszkański Zakon Świeckich ponowi dziś zbiórkę ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w skutek pożaru w Mirowie, a jest to rodzina pani Haliny z ekipy sprzątającej naszą świątynię. Za złożone datki składamy serdeczne Bóg zapłać.   9. W naszej Gazetce Parafialnej pojawiła się nowa rubryka, w której udzielać chcemy odpowiedzi na pytania zadawane przez naszych parafian. Skrzynka pytań znajduje się pod chórem na szafce z gazetami. Można tam wrzucać karteczki z pytaniami.   10. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, a między innymi o sensie adwentowego oczekiwania oraz o czekaniu na sens.   11. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.

I NIEDZIELA Adwentu – 01. 12. 2019 R. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu 2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, przygotowanie do przeżywania pamiątki kolejnej rocznicy Jego narodzenia w Betlejem, jak również świadome przeżywanie każdego dnia w oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. W lepszym przeżywaniu Adwentu pomogą nam Msze Święte Roratnie, które będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 6.30. 3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. 4. Dostępne są świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 7, a duże w cenie 15 złotych. 5. Dzieci ze Wspólnoty Dzieci Bożych działającej przy naszej świątyni przygotowały kartki i ozdoby świąteczne, które można oglądać pod chórem na stoliku i nabywać. Dochód jaki zostanie zebrany przekazany będzie cegiełką na rozwój naszej Biblioteki Parafialnej. 6. Następna Niedziela jest Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jest świętem patronalnym prowincji OO. Bernardynów. Uroczysta Msza św. będzie o godz.16.00, po niej zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, a następnie występ scholi – Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy także po każdej Mszy św. do kawiarenki. Będą ciasta, kawa, herbata. 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. P czwartek podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych, w piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.30, a wieczorem po Mszy Adoracja wynagradzająca NSPJ, a sobotę o godzinie 17.00 Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. 8. Franciszkański Zakon Świeckich ponowi dziś zbiórkę ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w skutek pożaru w Mirowie, a jest to rodzina pani Haliny z ekipy sprzątającej naszą świątynię. Za złożone datki składamy serdeczne Bóg zapłać. 9. W naszej Gazetce Parafialnej pojawiła się nowa rubryka, w której udzielać chcemy odpowiedzi na pytania zadawane przez naszych parafian. Skrzynka pytań znajduje się pod chórem na szafce z gazetami. Można tam wrzucać karteczki z pytaniami. 10. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, a między innymi o sensie adwentowego oczekiwania oraz o czekaniu na sens. 11. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.

 

I NIEDZIELA Adwentu – 01. 12. 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu

 2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, przygotowanie do przeżywania pamiątki kolejnej rocznicy Jego narodzenia w Betlejem, jak również świadome przeżywanie każdego dnia w oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. W lepszym przeżywaniu Adwentu pomogą nam Msze Święte Roratnie, które będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 6.30.

 3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

 4. Dostępne są świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 7, a duże w cenie 15 złotych.

 5. Dzieci ze Wspólnoty Dzieci Bożych działającej przy naszej świątyni przygotowały kartki i ozdoby świąteczne, które można oglądać pod chórem na stoliku i nabywać. Dochód jaki zostanie zebrany przekazany będzie cegiełką na rozwój naszej Biblioteki Parafialnej.

 6. Następna Niedziela jest Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jest świętem patronalnym prowincji OO. Bernardynów. Uroczysta Msza św. będzie o godz.16.00, po niej zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, a następnie występ scholi – Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy także po każdej Mszy św. do kawiarenki. Będą ciasta, kawa, herbata.

 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. P czwartek podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych, w piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.30, a wieczorem po Mszy Adoracja wynagradzająca NSPJ, a sobotę o godzinie 17.00 Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

 8. Franciszkański Zakon Świeckich ponowi dziś zbiórkę ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w skutek pożaru w Mirowie, a jest to rodzina pani Haliny z ekipy sprzątającej naszą świątynię. Za złożone datki składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. W naszej Gazetce Parafialnej pojawiła się nowa rubryka, w której udzielać chcemy odpowiedzi na pytania zadawane przez naszych parafian. Skrzynka pytań znajduje się pod chórem na szafce z gazetami. Można tam wrzucać karteczki z pytaniami.

 10. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej gdzie można znaleźć wiele ciekawych pozycji książkowych w tym również lektury szkolne oraz do czytania prasy katolickiej, dostępny jest tygodnik „Niedziela”, a znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, a między innymi o sensie adwentowego oczekiwania oraz o czekaniu na sens.

 11. Paniom dbającym o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i Wam wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.

Podziękowanie

“Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. (Mt 25,40-41)

W pożarze straciliśmy wszystko. Ogarnęła nas wielka rozpacz. Przekonaliśmy się jednak, że nie jesteśmy sami. Są ludzie, w których sercach jest miejsce na miłość do bliźniego. To dało nam nadzieję i pozwoliło uwierzyć w lepsze jutro, ponieważ nie zostawiliście nas samych w nieszczęściu.

Z serca dziękujemy wszystkim, za wszelkie wsparcie jakie otrzymaliśmy w tym trudnym dla nas czasie.

Bożena i Jerzy Adamczyk