Adoracja wynagradzająca za grzechy aborcji u częstochowskich Bernardynów
Adoracja wynagradzająca za grzechy aborcji u częstochowskich Bernardynów
8 grudnia 2019 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP został rozpoczęty cykl adoracji wynagradzających za grzechy przeciwko życiu, szczególnie za grzech aborcji, oraz błagalnych o całkowite zaprzestanie aborcji w Częstochowie i całej Polsce. Nabożeństwa te będą kontynuowane w parafii św. Jana z Dukli w każdy 8 dzień miesiąca. Rozpoczynać się będą Mszą św. wynagradzającą za grzechy przeciw życiu i błagalną o zaprzestanie aborcji w Polsce. Msza będzie odprawiana w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele i święta o godzinie 16.00, a po niej adoracja.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których ważna jest obrona życia do udziału w adoracji i Mszy św. w każdy 8 dzień miesiąca do parafii św. Jana z Dukli w Częstochowie na ul. Mirowskiej 51/59.
Inicjatywę podjęła grupa modlitewna Pielgrzymi Niepokalanej. Członków grupy zjednoczyła chęć wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi i całkowitej Jej zawierzenie. Zainicjowane zostały wspólne pielgrzymki do miejsc kultu maryjnego w Polsce, w pierwsze soboty miesiąca. Wszystkie trudy związane z wyjazdem oraz Eucharystia, modlitwa, adoracja są ofiarowywane NMP jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa, których jest 5 rodzajów:
1. bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
2. przeciwko Jej Dziewictwu;
3. przeciwko Boskiemu Macierzyństwu, gdy jednocześnie nie chce się uznać Jej za Matkę ludzi;
4. starania ludzi, którzy usiłują publicznie wpajać w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę wobec Niepokalanej Matki;
5. bezpośrednie znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach.
Ze względu na tych 5 rodzajów zniewag i bluźnierstw zostało ustanowione nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które w objawieniach fatimskich prosiła Matka Boża.
Miejsce cyklicznych adoracji nie jest przypadkowe. Parafia pod wezwaniem św. Jana z Dukli znajduje się przy klasztorze OO. Bernardynów, których prowincja przyjęła za patronkę Najświętszą Maryję Pannę Niepokalaną. Dlatego gdy Pielgrzymi Niepokalanej zwrócili się z prośbą do o. Nikodema Sobczyńskiego, gwardiana klasztoru, niezwłocznie na kapitule została ona przedstawiona i zaaprobowana.
Dzieło to także podjął Franciszkański Zakon Świeckich, którego członkowie licznie uczestniczyli w tym nabożeństwie.