OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

……………………………………………………………………………………………………………

1. Dzisiaj z racji Święta św. Antoniego z Padwy, po każdej Mszy Świętej poświęcenie lilii i błogosławieństwo małych dzieci.

2. W sobotę, 19 czerwca, przypadają imieniny O. Gerwazego – wikariusza parafii i klasztoru. Solenizant odprawi w tym dniu, o godz. 1800, Mszę Świętą imieninową. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.

3. Przypominamy o wyborach do Rady Parafialnej. Głosy na kandydatów do Rady Parafialnej można składać do 30 czerwca, do urny przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. Kartki do głosowania zostały przygotowane. Tylko te kartki będą uważane za ważny głos. Można oddać tylko jeden głos na wybranego kandydata. Kandydat na Radnego do Parafialnej Rady musi być pełnoletni, musi być wierzącym i praktykującym katolikiem, oraz mieszkać na terenie naszej parafii. Głosować mogą tylko nasi parafianie i tylko osoby pełnoletnie. Prosimy o poważne potraktowanie wyborów do Rady Parafialnej.

4. Przypominamy, że codziennie o godz. 1700 w dni powszednie, a w niedzielę i święta, o godz. 1530, odmawiamy w intencji naszej parafii cząstkę Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. Dziękujemy Paniom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. W imieniu wszystkich, którzy gromadzą się w naszej świątyni, składamy Wam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Niedziela”.

Jest również darmowy numer „Niedziela Młodych”. Prasa katolicka i inne materiały do formacji duchowej znajdują się pod chórem.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– we wtorek – bł. Jolanty, zakonnicy,

– w czwartek – św. Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.

..