ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019 roku

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019 roku

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Przypatrujemy się dzisiaj Jezusowi, który tak bardzo upodobnił się do nas, tak bardzo stał się jednym z nas, że nawet, nie mając grzechu, razem z grzesznikami stanął w tej kolejce do Jana Chrzciciela i poprosił o chrzest. Ten moment przyjmujemy jako czas rozpoczęcia mesjańskiej działalności Jezusa. Jesteśmy powołani do tego, abyśmy to Jego zadanie przedłużali na swój sposób w  naszym życiu. Zostaliśmy do niego przyłączeni przez nasz chrzest i jako chrześcijanie, więc jako ci, którzy zostali ochrzczeni, mamy razem z Jezusem podejmować nasze zadanie. W  dniu dzisiejszym prośmy Go szczególnie, abyśmy to zadanie mogli wypełnić w naszym życiu i świadczyć o naszej przynależności do Boga przede wszystkim naszymi czynami.

  2. Odbyła się w minionym tygodniu Wizyta Duszpasterska.

    Najserdeczniejsze Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy nas przyjmowali, dziękujemy za okazaną życzliwość i za wszelkie ofiary składane podczas wizyty.

  3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać w środę święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich, w czwartek wspomnienie świętego Antoniego, opata, w sobotę wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.

  4. O. Gerwazy razem z Komisariatem Ziemi Świętej organizuje pielgrzymkę do Ojczyzny Chrystusa, do korzeni naszej wiary. Termin od 30 IV do 06 V 2019 r. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń pod chórem.

  5. Nasz klasztor organizuje także jednodniową pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się w sobotę 26 stycznia. Między innymi zobaczymy jasełka grane przez kleryków i młodzież franciszkańską w naszym WSD. Zapisy w zakrystii.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest w cenie 5 złotych Tygodnik Katolicki Niedziela, a nim wiele ciekawych artykułów, np. o obronie prawdziwej historii, świadectwo o św. Joannie Beretta Molla, zwanej świętą od codzienności, czy też przesłanie o Polakach, przyszłości świata.

  7. Redakcja Tygodnika Niedziela zaprasza na Noworoczny koncert Kolędowo Pastorałkowy, który odbędzie się na Jasnej Górze 18 stycznia o godzinie 19.00.

  8. Paniom, które dbają o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.