UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO      6 STYCZNIA 2019 roku

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6 STYCZNIA 2019 roku

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6 STYCZNIA 2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Świętem Trzech Króli. W wielu miejscach, w tym również w Częstochowie odbywają się pochody Trzech Króli, zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, a więcej informacji w gablotce.

  2. Dzisiaj poświęcenie kredy i kadzidła. Zachęcamy do oznaczenia kredą drzwi domów literami C+M+B 2019 na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji.

  3. Następna Niedziela to Święto Chrztu Pańskiego.

  4. W tym tygodniu odbędzie się Wizyta Duszpasterska zwana Kolęda od 7 do 11 stycznia w godz. od 10.00 do ok. 15.00. Porządek odwiedzin będzie następujący. 7. 01. ulice Aluminiowa, Granitowa, Kamienna, Manganowa, Ołowiana i Srebrna od końca do ok. 100 numeru. 8. 01. ulice Jurajska i Srebrna. 9. 01. ulice Ceglana, Goplany, Kusięcka, Marmurowa, Mirowska od góry do skrzyżowania ze Złotą, Odrzańska, Szara, Wapienna, Wiślana, Złota i Żwirowa. 10. 01. ulice Bociania, Dzielna, Faradaya, Mirowska, Rybna, Rynek Narutowicza, Sporna, Wesoła i Żabia. 11. 01. ulice Boczna, Gładka, Kaczorowska, Kątna, Kopcowa, Marysia, Mierna, Podwójna i Pogodna.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest w cenie 5 złotych Tygodnik Katolicki Niedziela, a nim wiele ciekawych artykułów, np. o szukaniu Boga w codzienności na wzór Mędrców ze Wschodu, o obronie polskich dzieci za granicą, czy wywiad z wyjątkowym jasnogórskim pielgrzymem, Rafałem Blechaczem, laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dostępny jest także nowy numer Gazetki Parafialnej.

  6. Paniom, które dbają o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.