NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 GRUDNIA 2018 roku

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 GRUDNIA 2018 roku

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 GRUDNIA 2018 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a jest to zarazem szósty dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego i ostatnia już Niedziela roku kalendarzowego. Polecajmy dziś w modlitwie wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. Jutro, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno błagalne, na które zapraszamy wszystkich parafian. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. We wtorek Nowy Rok, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także dzień modlitw o pokój na świecie. Tego Dnia można zyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Msze Święte w Nowy Rok tak jak w Niedziele, czyli o 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a zamiast kazania zostanie odczytany list rektora WSD.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań i powołanych. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00, a po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę natomiast o godzinie 17.00 Adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W tym tygodniu ponadto liturgicznie wspominać będziemy w środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła, w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, a w następną Niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Pobłogosławimy tego dnia kredę i kadzidło.
  6. Informujemy, że wizyta duszpasterska zwana Kolędą odbędzie się w naszej parafii w dniach od 7 do 11 stycznia. Więcej informacji i porządek odwiedzin podamy w następną Niedzielę.
  7. Paniom, które dbają o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać i wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.