IV NIEDZIELA ADWENTU 23 GRUDNIA 2018 roku

IV NIEDZIELA ADWENTU 23 GRUDNIA 2018 roku

 

IV NIEDZIELA ADWENTU 23 GRUDNIA 2018 roku

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy dzisiaj 4, ostatnią już Niedzielę Adwentu.

 2. Zachęcamy do udziału w ostatnich Roratach, które odbędą się jutro o godzinie 6.30.

 3. Zachęcamy również do odbycia przedświątecznej spowiedzi, by godnie stanąć przed Nowonarodzonym Panem. Spowiadać będziemy dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych.

 4. Są w zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny.

 5. Jutro, 24 grudnia, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego, dlatego Msze Święte będą tylko rano o 6.30 i 8.00, Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 nie będzie. Wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy zwyczajowo do Wigilijnej Wieczerzy, zachęcamy wszystkich, by ten moment uczynić wyjątkowym, poprzez rozpoczęcie wspólną modlitwą, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Wszystkich parafian i sympatyków naszej Świątyni zapraszamy na Pasterkę, która będzie sprawowana o godzinie 24.00. Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, wspierający między innymi domy samotnych matek.

 6. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy Świętych jak w Niedziele, czyli o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy o godzinie 10.00 dzieci gromadzące się przy naszej Świątyni zapraszają na Jasełka.

 7. W środę przypada drugi dzień świąt, a obchodzimy wtedy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy taki jak w Niedziele. Tego dnia taca przeznaczona będzie na wsparcie uczelni katolickich.

 8. W pozostałe dni Oktawy Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy w czwartek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy będzie obrzęd błogosławieństwa wina, w piątek Święto św. Młodzianków, Męczenników.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępny jest w cenie 10 złotych podwójny numer Tygodnika Niedziela, a wraz z nim obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, śpiewnik kolędowy oraz CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, kalendarz na przyszły rok oraz wiele ciekawych artykułów o tajemnicy Narodzenia Pańskiego, o wspaniałej wielodzietnej rodzinie Mkrzyckich, o sanktuarium Dzieciątka Jezus, o Adamie Mickiewiczu, a także wywiad z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim.

 10. Paniom, które dbają o porządek w naszej świątyni składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać, również paniom Marii Grzebielucha i Iwonie Chałaszczyk za zbudowanie tegorocznej szopki przy udziale o. Gerwazego, panu Krysiakowi za ofiarowanie choinek, panu Zdzisławowi, który wraz z kolegą oprawili i ustawili choinki, ojcom Reginaldowi i Fabianowi, którzy je ubrali

  i wszystkim za każdy przejaw życzliwości niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.